Hodnocení: 70 %

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana

USA / 2014 / 92 min / 70%

Pan Peabody je geniální jako Einstein, vtipný jako Oscar Wilde, odvážný jako Indiana Jones, má deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese, styl oblékání Jamese Bonda a kulinářské dovednosti Zdeňka Pohlreicha. Je také světově proslulou celebritou, držitelem Nobelovy ceny, olympijským vítězem ve skoku a desetiboji. A abychom nezapomněli, je pes! Díky svým schopnostem a navzdory tomu, že je šelma, adoptoval pan Peabody malého člověčího kluka Shermana, kterého od plenek vychovává tak, jak nejlépe umí.

Největším vynálezem pana Peabodyho je ovšem Časomat neboli stroj času. Díky tomuto přístroji se dostávají do minulosti a zažívají neskutečná resp. až příliš skutečná dobrodružství. To největší nastane ve chvíli, kdy Sherman neposlechne pana Peabodyho a potajmu vezme na divokou projížďku Časomatem svou spolužačku Penny.

Čekají vás setkání s velikány světových dějin, dobývání Tróje, Velká francouzská revoluce, starověký Egypt… Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana je typickou ukázkou filmu, který může uspokojit jak dítě, tak dospělého. A to neskutečnou dávkou inteligentního humoru a vtipných odkazů na slavné dějiny a osobnosti. Škoda jen toho překombinovaného závěru a snahy udělat z milé a poučné podívané epické akční drama. Všechny ty paradoxy v časoprostorovém kontinuu a černé díry filmu jen ubližují. Dabing Ivana Trojana je skvělý!