Hodnocení: 75 %

Divoký Spirit

USA / 2021 / 89 min / 75%

Když byla Lucky Prescottová malá, její mamince, neohrožené krasojezdkyni, se stala nehoda. Holčička se proto z rodného Miradera, městečka na dohled od Divokého západu, odstěhovala do civilizace, ke starostlivé tetě Coře. Ta se z ní rozhodla vychovat klidné a rozumné děvče, což se ani trochu nepovedlo. Po sérii nešťastných příhod (ve většině z nich měla prsty) se Lucky vrací do rodného Miradera…

Divoký Spirit není vypiplaný jako Pixarovky. Je bez magie a kouzel a zní tu super písničky. Je to film pro holky.

Objevení tajné místnosti hned na začátku je jasný důkaz, že se na nic nečeká a děj bude uhánět stále kupředu jako Divoký Spirit krajinou. Stejně tak konflikt dcery a otce se do pěti minut filmového času vyřeší, aby se vzápětí znovu rozhořel. Chvílemi to působí jako příběh ze stavebnice Lego Friends (holky jsou nápadně podobné Stephanii, Olivii a Andrei). Troufám si říct, že dívenky od 3 do 12 let budou Divokého Spirita milovat.

Přechod přes Zubatý hřeben, tanec, prskání, Šmikův oslík, pantomima, zpěv a bubliny ze žvýkačky Abigail, odrazy ve skle, zvuk mimo obraz … a tucty dalších nápadů! Dokonce je čas na holčičí mejdan s maršmelounama. Jestli je Luca pro kluky, tak Spirit pro holky. Ovšem Spirit je o několik levelů vtipnější a děje se tam mnohem víc věcí. (KINO)