Hodnocení: 80 %

Zpívej 2

USA / 2021 / 110 min / 80%

Možná si ještě vybavíte film o hudebním producentovi a režisérovi, koalím medvídkovi Busteru Moonovi, který touží zachránit své krachující divadlo velkou pěveckou soutěží. Tento animák patřil mezi to nejlepší, co dětskému divákovi kina v roce 2016 přinesla. Uplynulo pět let a dočkali jsme se pokračování.

Moonovi a jeho divadlu se celkem daří, má vyprodáno skoro každý večer. Nad jeho živností se ale začíná smrákat. Jestli chce v šoubyznysu skutečně něco znamenat, musí mít vlastní vystoupení v Redshore City, hlavním městě zábavy. Jenže tam to má pevně pod kontrolou nelítostný vlk Jimmy Crystal. Buster zariskuje a znuděnému Crystalovi slíbí, že když bude moci v jeho městě nazkoušet show, obsadí do ní největší žijící hudební legendu, lva Claye Callowaye. Potíž je v tom, že Calloway po smrti své ženy už léta žije v ústraní a zásadně nevystupuje. Jenže Buster Moon je pro splnění svého snu ochoten udělat opravdu cokoliv.

Je to neuvěřitelné, ale pokračování filmu Zpívej je stejně dobré jako jednička. Gagy jsou zdařilé, jako třeba když všichni použijí mop, když stařičká slečna Crawlyová jede ve svém bouráku a má puštěné System of a Down, nebo jsem se smíchy málem udusil při konkurzu bubnujících pelikánů. Mimochodem Ash (mluví ji i zpívá Scarlett Johanson) je tu opět za hvězdu, i když brnká na kytaru na zápraží. Ti co se starali o hudební složku, která je pro film klíčová, jsou fakt machři. Při závěrečné epické show, kdy se střídá jedna píseň za druhou, si říkáte, co ještě může dané vystoupení překonat? A stane se tak. Například když Ash začne zpívat s celým stadionem! A pak čekáte, s čím přijde Caleway (Bono z U2), a je to opět emocionální bomba.

Zpívej 2 má prostinký děj, v podstatě jde jen o to, uspořádat skvělou show. Ale je tak nabité emocemi, dojemné, epické, úchvatné, pohodové, humorné, že tento nedostatek lehce přehlédnete.