Hodnocení: 40 %

Zoubková víla

Lucembursko, Německo / 2022 / 80 min / 40 %

Víla Violetta se učí na zoubkovou vílu. Bohužel kvůli zjevnému lajdáctví závěrečnou zkouškou neprojde. Aby všem dokázala, že na to má, propašuje se do lidského světa, přistane v pokoji dívky Maxie, aby jí zpod polštáře vzala mléčný zoubek a vyčarovala dárek, jak to pravé zoubkové víly dělají. Zkuste uhádnout, jestli se jí to povede?! Jen napovím, že Violetta je doslova magnet na průšvihy.

Ona si totiž o průšvihy koleduje. Tvůrcům se podařilo vytvořit opravdu hódně nesympatickou hrdinku. Je svéhlavá, pyšná, protivná, zlá, vychytralá, lže, krade… Fandit se dá akorát Maxie. Violettě rozhodně ne, bohužel jsem si nevšiml, že by se až tak moc polepšila.

Zoubková víla doslova krade úvodní nápad se zkouškou z Příšerek s.r.o. Kostýmy víl jsou příšerné, vtipné to není ani za mák. Ke konci jsme svědky prapodivných náhod (s klíčem), neuvěřitelných záchran (oživení Violetty) či nedořešených situací (například ta ústřední se skleníkem). A to nemluvím o nešťastném osudu Maxie (To se opravdu bude muset spokojit s nějakým trapným skleníkem místo úžasného domku v přírodě? Chabá záplata.) Maminčin nový přítel se jmenuje Amir, nevlastní brácha Tarek… Má se jednat o obrázek současné německé rodiny, kdy si žena najde občana turecké nebo syrské či jiné národnosti?

Myslím si, že Zoubková víla měla na víc, protože přivolání pomoci vytrhnutím dalšího zubu nebo použití pointy z Ošklivého káčátka mi nepřijdou marné.