Hodnocení: 60 %

Život kotěte

Francie, Švýcarsko / 2023 / 83 min / 60%

Desetiletá Clémence a Vrnilka, její mourovaté koťátko, odjíždějí z Paříže na prázdniny do Vogéz. Příhody a nečekaná setkání, které v opuštěné přírodě zažijí, změní jejich život. Tolik ve stručnosti.

Některé historky nemají jaksi pointu (starý kocour letí za kotětem a pak se na sebe podívají). Pak jsou tu všechny možné záběry, které vás jen napadnou se živým tvorem ve filmu (sama doma, vidí holuba za oknem, jde jíst z misky, Vrnilka uteče z domu…). Scénáristé by také měli občas vycházet z reality (holka se naštve, že kočička chce chytnout potkana či myš??!)

Potěší odkaz na E.T. – Mimozemšťana. Záběry v lese jsou krásné, kočičky roztomilé. Chvályhodné je, že lidské hrdinky jsou obyčejné holky. Nechybí pravé nefalšované napětí (divočák a rys). Na pár místech může malinké děti postrašit. Máme tu rodinné drama v podobě rozvádějících se rodičů, ale i humor (Rambo je pravicově orientovaný a Čarodějnice levičák).

Život kotěte je skrznaskrz průměrný (nadhodnocuji). Jde totiž o to, že si musíte představit, že jste sedmiletá holčička nebo máte doma sedmiletou holčičku a ještě k tomu koťátko! Horko těžko budete hledat lepší film!