Hodnocení: 50 %

Želvy Ninja: Mutantí chaos

USA / 2023 / 100 min / 50 %

Kdyby nepřišli do kontaktu se záhadným zeleným slizem, byli by obyčejnými želvami z kanálu. Kdyby nepotkali zmutovaného krysáka Mistra Třísku, nestali by se mistry bojových umění. Ale jinak jsou to úplně normální teenageři, kteří milují dobrodružství a nesnášejí nudu. Chtějí žít normální život, neskrývat se. Děj tedy začíná úplně od začátku. To znamená, že pokud jste už viděli asi milion verzí želváků, může pro vás být začátek poněkud nezáživný.

Česká verze si dělá celkem úspěšně srandu z českých celebrit (chodí na koncert Vondráčkové, vzpomenou Zdeňka Pohlreicha, „Možná nás budou mít radši než Vojtu Dyka.“ atd.) Zajásal jsem nad scénou v letním kině, kde se želváci dívají na Volný den Ferrise Buellera! Ve filmu zní největší hit 4 Non Blondes a já začínám snímek brát na milost.

April O’Neilovou potkávají naši hrdinové v roce 2023, proto prostě nemůže být běloška. A abychom byli ještě tolerantnější, není štíhlá… Přezdívka April je ovšem tak brutální, že i když je nechutná, tak jsem vybuchl smíchy. U hlášky „Ona nás podojí.“ jsem taky odpadl. Ocenil jsem opravdu originální zvrat uprostřed filmu!

Těžko říct, kdo je cílovou skupinou, ale malé děti to určitě nejsou.