Hodnocení: 15 %

Zataženo, občas trakaře 2

USA / 2013 / 95 min / 15%

Nevím, proč je některými diváky opěvován film z roku 2009 Zataženo, občas trakaře! Podle mne nabídl ponurý sardinkový, přetechnizovaný svět hlavního hrdiny a potravinovou apokalypsu. Prostředí budící v dětech pouze zděšené očekávání, co ještě přijde. O sice zvláštních, ale veskrze nesympatických hrdinech ani nemluvě.

V roce 2013 jsme se dočkali pokračování, které dopadlo ještě katastrofálněji: vynález hlavního hrdiny Flinta začal na jejich ostrově vytvářet cosi jako živoucí jídlo. Bagety, které vypadají jako hroši, pórek, který vypadá jako dinosaurus, hamburger jako pavouk atd. Flint se svými přáteli pouze čelí této další katastrofě. A to je celé!

Pokračování má nejen chabý děj, ale celé ztvárnění přírody, potravinových tvorů, živých zvířat i lidí je jako z umělé hmoty. Lidé dělají svými těly a končetinami nereálné pohyby jako by byli z gumy. Nic tu není pravé. Jen umělé.

Kdyby místo filmu (jedničky i dvojky) vznikly knihy, bylo by lépe. Hraní si se slovíčky, s názvy jednotlivých pokrmů, celý ten bizarní svět by na papíře vynikl a v našich představách by ještě více ožil. Takhle naservírováno před naše zraky se nám z toho tak akorát udělá špatně. Tvůrci se hlavně rozhodli diváka bavit! Ale kde se nekoná filmový prožitek, bezstarostná zábava nestačí! Film je toho jasným důkazem.