Hodnocení: 50 %

Zachraňte tygra

Itálie / 2022 / 94 min / 50%

Jedné noci zachrání malý sirotek Balmani tygří mládě, jehož matku zabili nemilosrdní pytláci. Utečou spolu a vydávají se na dalekou cestu do odlehlého kláštera, o němž si Balmani myslí, že je pro tygříka tím nejbezpečnějším místem.

Děj filmu je poskládán víceméně z několika náhodných setkání (kočovníci, lovci medu, pastevci, buddhisté), zpestřován oku lahodícími obrázky na místní atrakce (vodopád, jezero, Himálaj, Mount Everest, sbírání medu). Záběry na drsnou a zároveň nádhernou přírodu jsou pro film stěžejní. Není divu, jelikož režisérem je Brando Quilici, kterému jdou podstatně lépe dokumenty (Tutanchamon, Nefertiti, Ramesse III.) než filmy (Volání divočiny).

Ředitelka sirotčince náhodou uvidí pohlednici kláštera Tygřího hnízda a hned se tam vydává. Ve městě sídlí velká farmaceutická firma, zcela logicky, musí být ukradený tygr právě tam!?!? Co na tom, že fabrika připomíná polorozbořený barák! Tygra ukradnou malé děti, obchodník se zvířaty jednoho chytí, načež ho pustí a vinu hodí na člena své tlupy. Film je plný podobných zkratů a nelogičností. Scénář naivní až běda, postrádající jakýkoli smysluplný dialog.

Pro malé děti bude toto dobrodružství chlapce a malého tygříka jistě snesitelné a zajímavé, dospělí se budou muset spokojit s dokumentárními záběry na divoký jižní Nepál.