Hodnocení: 10 %

Žabák Ribit

Malajsie / 2014 / 88 min / 10%

Naše kina promítala také film z velmi cizokrajné země, a to Malajsie; nese název Žabák Ribit. Proti všem zákonům přírody Ribit nesnáší vodu. Proto se se svou nejlepší kamarádkou, létající veverkou Sandy, vydá do světa, aby našel smysl života.

A tak naši hrdinové putují od jedné bezvýznamné postavičky k druhé. Sedm minut posloucháme únavné povídání s netopýrem. Pak se přesunou k opicím, kde se zase pět minut klábosí. Následuje setkání s cizokrajným ptákem, se kterým se tlachá zase kolem sedmi minut. Pták je odnese k řece, kde se potkávají s příšerně barevnými hrochy, nebo co to je, a opět se pět minut kecá o ničem. A takhle je to téměř až do konce filmu. Řeknete si bezva. Nekomplikovaný film pro děti, které chodí do školky. Chyba lávky. Nezmínil jsem totiž setkání s pavoukem, krokodýlem a šamanem, kteří toho také hodně napovídají, nicméně vaše děti polekají natolik, že je do kina už nikdy nedostanete.

Připočtěte opravdu velmi, velmi chabou animaci a nulovou přítomnost humoru a máte horkého kandidáta na nejhorší film roku.