Hodnocení: 1 %

Všude dobře, sám doma nejlíp

USA / 2021 / 93 min / 1%

Home Sweet Home Alone je asi už šesté pokračování filmu Sám doma z roku 1990, lépe řečeno, jeho recyklát. V podstatě jde o to samé, jen místo dvou zlodějů tu máme manželský pár, který se snaží ukrást zpět, co jim patří.

Dialogy nedávají vůbec žádný smysl. Jakoby postavy mluvily každá o něčem jiném, říkaly, co je zrovna napadne, nebo něco, co mají říkat až o půl hodiny později. Vám přijde vtipné, když někdo zaboří hlavu do hromady lentilek? Nebo si někdo stříká šlehačku do pusy? Nebo někdo mluví pisklavým hláskem? I zde jsme svědky nejrůznějších atrakcí ve formě nástrah. Opravdu byste si nevšimli, že vám někdo nasadil na oči brýle mohutnější než potápěčské na virtuální realitu? Vážně byste šli po zledovatělé cestě, když můžete o metr vedle jít po sněhu? Všude samé umělohmotné stromky, umělohmotné brýle, umělohmotné hračky, celý film je jak levný plast z Číny. I ty úvodní a závěrečné titulky jsou zmršené.

Je zajímavé, že jedna ze zbytečných postav ve filmu říká: „Nevím, proč se někdo snaží předělat klasiku. Nikdy nebude dobrá jako originál.“ Nezbývá než souhlasit. Trapné, nevtipné, herci příšerní, nesympatičtí, absolutní dno minulého roku. Shrnu to ještě jinak. Jedná se o velmi primitivní film, který parazituje na Sám doma. (VOD)