Hodnocení: 65 %

Vivo

USA / 2021 / 98 min / 65%

Příběh se odehrává na Kubě v Havaně. Vivo je medvídek kynkažu, který pomáhá starému potulnému zpěvákovi s živobytím. Starý pán ale umírá a Vivo se rozhodne splnit důležitý úkol: doručit milostnou píseň od starého kamaráda jeho dávné lásce.

Na začátku jsme svědky šestiminutového hudebního čísla a je jasné, že se nikam spěchat nebude. Vidíme věrohodné odrazy v kalužích a je jasné, že nesledujeme lacinou podívanou (Sony Pictures Animation’s). Sledujeme něco, co chce být srovnáváno přinejmenším s Cocem. Pak se Vivo ocitá na Floridě a mění se jak rytmus vyprávění, tak i rytmus hudební. Rap Mám v těle svý divý bubny (v originále My Own Drum) je fakt nářez. Dostává se i na humor v podobě Zálesaček, které zachraňují kynkažua. Záchranný člun potopený jízdním kolem je osamělá legrácka v jinak vážnějším filmu, zobrazujícím stáří a nevyslovenou lásku již starého muže ke starší ženě. Ale jo, jsou tam i zvířata a děti a je to barevné… Malinké děti pozor! Krajta je fakt hrůzostrašná.

Ještě musím zmínit Lina-Manuela Mirandu, který nejenže namluvil medvídka kynkažu, ale je i autorem hudby! Tento všestranně nadaný pán dabuje také Kačeří příběhy, hrál v Mary Poppins se vrací, ve Star Wars: Vzestup Skywalkera, skládal hudbu pro Odvážnou Vaianu nebo pro veleúspěšné Encanto, které naleznete v tomto žebříčku o něco výše. (VOD)