Hodnocení: 35 %

Velké dobrodružství malé pandy

Rusko, USA / 2019 / 84 min / 35%

Velký hnědý medvěd Brum-Brum si žije svůj spokojený život, ale jen do té doby, než zajíc sestojí raketu do vesmíru. Ne ne, než mu popletený čáp doručí omylem zvláštní zásilku – malou pandu. Pandí miminko pořád pláče a rozhodně nepatří do Brum-Brumova lesa. Proto se medvěd rozhodne vrátit pandu rodičům. Na dobrodružné cestě se k němu postupně přidají snílek zajíc, tygr poeta, vystrašený vlk a ukecaný pelikán.

Hned na začátku se mi líbila palma, co nedopatřením vyrostla medvědovi na pozemku. Za chvíli se mu bude hodit kokosové mléko pro pandí miminko (prima detail). Škoda, že film pak pokračuje ve stylu klasického road movie. Líbily se mi taky ruchy letadel, rakety, sirény. Animované dobrodružství zvířat dokresluje pestrá paleta hudby – od Strausse přes rytmy cha-cha a Bobby McFerrina až po Eruption a jejich hit One Way Ticket.

Bohužel má taky řadu slabších míst, jako třeba trapné vlkovo padání, trapné pelikánovy řeči, trapné medvědovo hulákání,… A nelze si nevšimnout, že tento ruský animovaný příběh pomrkává (ostatně jako mnoho dalších filmů pro děti vyrobených v roce 2020) po čínském filmovém trhu. Animák, který je předem určen k zapomnění.