Hodnocení: 10 %

Velká oříšková loupež

Kanada, Jižní Korea, USA / 2014 / 85 min / 10%

Nerozluční přátelé krysa a veverka Bručoun se rozhodnou vyloupit obchod plný oříšků, na který náhodou narazí. Plánují to největší přepadení v historii hlodavců. Jenže se o této loupeži dozví zvířátka z nedalekého parku a chtějí také svůj podíl, jelikož by nejspíš hlady umřela. Bručoun chtě nechtě souhlasí, protože právě kvůli němu přišli o všechny zásoby na zimu. Zvířátka ovšem vůbec netuší, že obchod je jen krycí místo pro lupiče. Ti se chystají vyloupit banku skrz vykopaný tunel a místo pytlů s penězi podstrčit pytle ořechů.

Velká oříšková loupež je po příběhové i grafické stránce velmi slabá. Vše se pořád dokola točí kolem loupeže. Když nesledujeme tlusté hloupé mafiány, jak kradou, tak jsou tu zvířata, která (lapsus jako hrom) kradou také! Film nepřímo říká: Milé děti, krást peníze je zlé, ale krást oříšky (laskominy) je v pořádku. Vždyť ta nebohá zvířátka by jinak umřela a tak přece krást můžou!?

Humor ve Velké oříškové loupeži není téměř žádný. A korunu tomu nasazují titulky, kdy se jako zjevení objeví kreslený PSY, absolutně s dějem nesouvisející, a zpívá Gangnam Style!