Hodnocení: 35 %

Vánoční kronika: druhá část

Kanada / 2020 / 112 min / 35%

Dvanáctiletá dívka Kate špatně snáší nového přítele své mámy. Proto se rozhodne utéct ze společné dovolené. Netuší, že byla nalákána do pasti. Octne se na severním pólu, kde se zlý elf chystá zrušit Vánoce.

První Vánoční kronika byla nečekaným překvapením. Zásluhu na tom jistě nesla dobře vybraná sourozenecká dvojice a především Santa v podání Kurta Russella. A pochopitelně příběh! První Vánoční koleda si snad ani nezaslouží srovnání s pokračováním, to totiž dopadlo katastrofálně. Co také čekat, když se režie ujal Chris Columbus, jehož jediným podařeným filmem je Sám doma z roku 1990. Od té doby udělá tuctovou podívanou ze všeho, na co sáhne (včetně Harry Poterra).

Perfektně vystavěný a živoucí svět jedničky Columbus zabil nezáživnými kulisami rádoby severního pólu a zabydlel ho digitálními skřítky, katastrofa. I ta hudba působí zastarale pompézně. Děti byly pasovány do rolí statistů, nejvíce to postihlo bráchu Kate, byl nahrazen domněle roztomilým chlapcem tmavé pleti. Všechny postavy stojí na místě nebo se pohybují velmi pomalu, aby se Chrisovi náhodou někdo neztratil ze záběru. A až uvidíte Turecko, které navštíví Santa, spadnete pod stůl. Trochu naznačím, ať si při pádu tolik neublížíte: vypadá, jako by Santa popojel sáněmi padesát metrů od své chalupy. Taky si nemyslím, že by vysvobozující bombový útok paní Clausové nezabil polovinu sobů a hyen. Vůbec řešení některých situací je postaveno na hlavu. (Putování časem snad patřilo do jiného filmu?!) Jediný světlý moment se stal Kate na letišti, když potkala jednoho známého, ale to opravdu nestačí.

Rozhodně se podívejte na první Vánoční kroniku z roku 2018, stojí za to, skvělý rodinný film! Bohužel Chris Columbus vůbec nepochopil, o čem byla!