Hodnocení: 45 %

V husí kůži

USA, Čína / 2018 / 91 min / 45%

Hlavním hrdinou je nezodpovědný a namyšlený houser Peng. Při letecké akrobacii srazí dvě malé kachničky, které se ztratí. Navíc si zlomí křídlo. Hrozí mu tedy smrt. Peng je ovšem vychytralý. Napadne ho, že nemusí být rychlejší než predátoři. Stačí, když bude rychlejší než jeho společníci. Proto nabídne malým kachničkám, že je přivede zpět k jejich hejnu. Čeká je velké dobrodružství v horách, kolem jezer, v jeskyni,… V zádech mají ovšem hladového a nebezpečného kocoura.

Nejdříve zápory: Peng má zlomené křídlo, ale vůbec jako zlomené nevypadá, podle toho, co s ním dělá. Peng je taky surovec (hází žábou po vodní hladině, kope do žáby, smete malinká kachňátka,…) Nechybí fekální humor (blinkání, prdění, kadění na hlavu, vrcholem nevkusu je pak setkání s prasaty) a taky jsou zde vtipy nevhodné pro děti, které ani za vtip nepovažuju.

Klady: Na mnoha místech celkem vydařené a vypointované vtipy („Mám nový plán.“– „My jsme měli starý plán?“; „Asi zemře. Bude z něho kostra. Pokud jeho kosti nesní lišky.“ Léčebné postupy veveřáka mě opravdu nahlas rozesmály.)

Součet: I přesto, že si film jistým způsobem získal mé sympatie, kvůli výše zmíněnému ho musím zařadit do kategorie Podprůměrné.