Hodnocení: 85 %

V hlavě

USA / 2015 / 95 min / 85%

Animované studio Pixar připravilo loni v létě zbrusu nové dílo nazvané V hlavě. Jeho hrdinkou je dospívající Riley, která se se svými rodiči stěhuje do San Francisca. Hlavním trumfem filmu je možnost nahlédnout do Rileyny hlavy! A tak se seznámíme se všemi emocemi, které ji ovládají: Radostí, Strachem, Hněvem, Znechucením a Smutkem. Paralelně sledujeme počínání Riley a jednání emocí. A je to vskutku chytrá a dobrodružná podívaná.

Film přináší jeden nápad za druhým (Bingbong, abstraktní myšlení, probuzení ze snu…) a vy si říkáte, co ještě přijde? A pak si to samé začnete říkat ohledně příběhu. Zvláště, když se do propasti zapomnění začnou sypat ostrovy přátelství, hokeje, blbnutí…

Filmaři si nekladli za cíl jen pobavit. To se jim daří samozřejmě skvěle a je to humor vytříbený (Brokolice, právě jsem nám zachránila život! Vyšli další signál!…) V hlavě nabízí zamyšlení nad problémy dospívání, na mnoha místech je o smutku, osamění, vzteku… Jako celek pak působí velmi komplexně a závěr si dokonce nepřímo říká o pokračování.

V hlavě si užijí jak malí, větší, i ti nejstarší. Parádní rodinná podívaná, novátorská, nejlepší za rok 2015.