Hodnocení: 50 %

Ušák Chicky a Zlokřeček

Belgie, Francie / 2022 / 92 min / 50 %

Hrdinou tohoto belgického animáku je mladý Chicky. Narodil se jako napůl kuře a napůl zajíc. Chicky i přes své odlišnosti chce patřit do Královské společnosti dobrodruhů a zažít pořádné dobrodružství! A jedno opravdu velké na něj čeká! Z vězení uprchne největší padouch v Království, Chickyho zlotřilý strýc, který se chce stát králem.

Honba za soškou Zlokřečka, ne, to není pocta Indianu Jonesovi, to je naprostá vykrádačka. Nehledě na to, že mě opravdu nebaví nějaké citace nebo odkazy na jiná díla, v mých očích jde jen o neschopnost tvůrců vymyslet něco originálního. Na druhou stranu mě pohádka neurážela hloupostí a trapností. Parta, kterou tvoří želva, skunk a kříženec kuřete se zajícem, byla neotřelá. Potěší hlášky „Proč jsou smrtonosné překážky pokaždé tři, proč nemůžou být třeba dvě?“ „Jsem tvůj otec“ „Zhruba do dvanácti hodin zmrznete. Já myslím, že to bude dřív.“

Pak se ale začaly zjevovat zajímavé úkazy jako poušť smrti, tekoucí písky, Meg, co se zašpuntovala a hranatá prasata. Stovky hranatých prasat, které vám připomenou jak Mimoně, tak Angry Birds. A závěrečný souboj to celé posílá do kytek.