Hodnocení: 50 %

UglyDolls

USA / 2019 / 88 min / 50%

V Šeredově, kde žijí nepovedené hračky, bydlí i optimistická Moxy. Zvědavost jí nedá a se svou partou objeví na druhé straně hor krásné Perfektní město s Institutem dokonalosti. Zde žijí dokonalé hračky, které jen čekají, až se budou moci vydat do skutečného světa ke svému milujícímu dítěti.

Na můj vkus příliš barevný, příliš instantní, příliš neživý film. Na stranu druhou, dá se na to dívat. Vtipům: „Pusťte nás ven, vy krásný potvory.“ nebo „Zmeškal jsi slaňování, únos, vláčení, šplhání a taky vyčerpání.“ nebo „Večer podáte hlášení. Je to rande? Ne.“ se dá upřímně zasmát. Jde o muzikál, tím spíš by měl být na písně kladen důraz. Ale dostane se nám popového kolovrátku. Ve výsledku mi to přišlo jako recyklát Příšerek s.r.o.

Poselství tohoto filmu je: ať jsi škaredý, tlustý, hubený, pětioký nebo s placatou hlavou, jsi prostě jedinečný a zůstaň taková/ý, jaký/á jsi. Film mě neurazil jako třeba Psí veličenstvo nebo Ledová sezona a malým dětem by se i mohl líbit. Chci říct, že pokud vám film utekl, nic si z toho nedělejte. Pokud ho náhodou někdy budou dávat v televizi a vy budete chtít zabít čas, tak do toho klidně jděte.