Hodnocení: 65 %

Tut Tut autíčko Otík: Kristýnka za volantem

USA / 2021 / 61 min / 65%

Netflix v roce 2020 až 2021 uváděl seriál Tut Tut autíčko Otík. Což jsou příběhy chlapce autíčka jménem Otík Klakson. Následovaly krátkometrážní filmy Otík na táboře nebo Otík a Halloween. V roce 2021 se ale Otíkovi narodila sestřička Kristýnka a jí patří 56 minutový film sestávající z šestnácti minipříběhů, nebo chcete-li přibližně tři a půl minuty dlouhých večerníčků.

Hezké je, že autíčka-děti šišlají. Jak Kristýnka naštvaně říká: „Boby Minivan“ je suprové! Jedná se opravdu o jednoduché příběhy s jednoduchými vyústěními. Například hned první příběh je o tom, že se Kristýnka nechce koupat, a tak ji tatínek s maminkou nahání po celém Autíčkově, až sami skončí celí od bláta a musí se jít koupat. Příběh V krabici, kde si Kristýnka hraje na televizi, zrcadlo, sopku a pirátskou loď, je roztomilý a hravý. Například Závod za 100 pojednává o závodu o sto lístků, a tomu, kdo je získá, bude patřit plyšová Velká Jednorožka. Tento příběh učí děti dělit se. Nejnapínavějším příběhem je epizoda Něco tu smrdí, kde Kristýnka zjišťuje, co to tu tak smrdí.

A opět platí něco podobného co u Tlapkové patroly. Kdyby mně byly čtyři roky a sestavoval bych tuto hitparádu, je Kristýnka na samém vrcholu. Každopádně vašim školkovým dětem vřele doporučuji! Ale naporcujte jim to. Sledovat to v kuse, radši ne. (VOD)