Hodnocení: 65 %

Trollové: Světové turné

USA / 2020 / 91 min / 65%

Na začátek lehké připomenutí. Trollové jsou barevná stvoření podobná šmoulům, jejichž hlavní náplní života je tanec, zpěv a objímání. Posledně (už jsou to čtyři roky) Popy a Větvík zachránili svět a z Popy se stala královna.

Ve druhém pokračování nás čeká šokantní odhalení – popoví Trollové nejsou jedinými obyvateli planety, žijí zde techno trollové, country, funk a rockoví trollové nebo trollové vážné hudby. Rockovým trollům vládne královna Bárbra, která má celkem agresivní představu, že rock je jediná správná muzika a že by měla hrát po celém kontinentu. Popy hledá řešení, jak rockovou kolegyni zastavit, než svět ovládnou kytarový riffy.

Pokud mi nic neuniklo, poselství nového Světového turné je, že každý je jedinečný, jiný, a tím je svět bohatší, ale máme si naslouchat, hudba nás má spojovat. To sice tak šokující odhalení není, ale budiž.
Roztomilé bylo oslovení Větvíne, Popino, Popice, přísaha na malíček, taky jódlěři, K-popové holky, trollové sladkého džezíku a reggetonoví trollové. Ultimátní byla Bárbra s motorovkou! Smíchy jsem vyprskl při rychlostavbě voru za tři sekundy i s cappuccinem. Hláška, že trollové vypadají, jako by je zmlátila duha, hovoří za vše.

Trollové nejsou zas tak špatní (jsou o chlup horší než jednička), ale pokud vám utekli, svět se nezboří. Jestli je z nějakého důvodu uvidíte, tak vám neublíží, maximálně budete mít dva dny před očima třpytky.