Hodnocení: 80 %

Toy Story 4: Příběh hraček

USA / 2019 / 100 min / 80%

Kovboj Woody vždycky dobře věděl, co je smyslem jeho života. Tím bylo starat se a chránit jeho dítě, ať už to byl chlapeček Andy nebo holčička Bonnie. Když však Bonnie přinese do svého pokojíku novou vlastnoručně vyrobenou hračku, které říká Vidlík (plastová vidlička s očima), začne Woodymu a jeho věrným kamarádům nové dobrodružství.

Když skončilo promítání, neměl jsem v mobilu napsanou žádnou negativní poznámku. Ten film šlape jako hodinky. Je neuvěřitelné, že i čtvrtý díl může nabídnout plnokrevné pokračování (ze třetího dílu jsem až tak nadšený nebyl). Nicméně jsem v mobilu neměl ani poznámku kladnou. Chci tím říct, že mě též ničím neohromil. Ale nechci pochopitelně filmu upírat jeho kvality. Ani na minutu se nebudete nudit. Za odvážnou bych označil hororovou atmosféru v antikvariátu, které si užijeme do sytosti. Neotřele působila Pastýřka se svou kamarádkou Hyhňou či bizarní kanadský kaskadér Hop, nejspíš oblíbená klučičí hračka ze sedmdesátých let.

Na Toy Story především obdivuju, jak dokáže spojit staré s novým, hračky s lidmi, děti s rodiči. Své letošní konkurenty (Jak vycvičit draka 3, Ledové království II…) nechává daleko, daleko za sebou!