Hodnocení: 25 %

Tom a Jerry

USA / 2021 / 101 min / 25%

Jerry se přestěhuje do luxusního hotelu na Manhattanu, kde právě probíhá svatba století. Zoufalá svatební organizátorka si najme Toma, aby jí pomohl se myšáka zbavit. Hon kocoura a myši vzápětí skoro zničí nejen její kariéru a chystanou svatbu, ale i celý hotel.

První, co vás hned praští do očí, jsou dvojrozměrné kreslené postavy, které se vůbec, ale vůbec k reálným záběrům a lidským hercům nehodí! Poté vás za uši začne tahat hudba, která zní doslova bez přestání. Pak si všimnete, že se gagům vůbec nesmějete.

Už přijetí hlavní hrdinky do hotelu bylo dost absurdní. Je vlastně podvodnice, stejně tak Jerry je zloděj, a nelze jim moc fandit jako kladným hrdinům. To spíš Tomovi. Jediná postava, která se mi líbila, byla komorná Joy. Bohužel její pobyt na plátně trvá v součtu dvě minuty, to film vážně nezachrání.

Jednání postav je iracionální, no jo, v kresleném filmu to nevadí, ale tady je to do očí bijící. (Proč do stejné klece zavřeli kočku s myší? Opravdu člověku zodpovědnému za zničení pětihvězdičkového hotelu stačí přiznání a lítost? Očekával bych žalář.) Příliš mnoho demolice. A pak přichází finále, s ním velká demolice. A chaos. A ještě větší chaos (sloni, tygr, pávi, motýli, kočky a do toho vojenský dron).

Nový Tom a Jerry je bída. Je to bída. Už končím, pořád opakuju slova. (KINO)