Hodnocení: 50 %

Tlapková patrola ve velkofilmu

USA, Kanada / 2023 / 93 min / 50 %

Na zem dopadne meteorit ukrývající magické krystaly, díky kterým pejsci z Tlapkové patroly získají superschopnosti a jsou tím pádem ještě víc cool.

Liberty neví, jaké schopnosti ukrývá její krystal a člověk by čekal něco velkého, ale musíme být nohama na zemi, jsou to přece Tlapky. Skye o svůj krystal přijde, ztrácí svou superchopnost létat a upadá do smutku, jelikož celý svůj život byla vždycky nejmenší a nejslabší. Kvůli naivitě a chybě Skye získá hlavní záporačka v podobě šílené vědkyně krystaly všechny. A Skye má teď opravdu důvod k pořádným depresím. Zmáčknutý čumáček obřím letounem je roztomilý. Hudební doprovod od Icony Pop mě překvapil.

Tlapky se neblýsknou ani jediným originálním nápadem a jen kopírují prvky z Marvel universa, především Captain Marvel a Avengers: Infinity War. Z Tlapkové patroly se bohužel stala opět rutinní podívaná, když ji srovnáte s předchozí Tlapkovou patrolou ve filmu (2021). A určitě jí nepomáhá ani megalomanský podtitul velkofilm. Je to film tuctový.

PS pro rodiče: Pokud vaše děti hltají Tlapky, nic z toho, co jste teď přečetli, jim neříkejte a normálně jim to pusťte, budou jistojistě spokojené.