Hodnocení: 65 %

Tlapková patrola ve filmu

USA, Kanada / 2021 / 88 min / 65%

Tlapková patrola se stěhuje do Adventure City. Všemi špatnostmi prolezlý starosta Humdinger nejenom že nemá rád psy, ale také nesnáší ošklivé počasí. Použije proto jeden vynález, který umí doslova vyluxovat oblohu, aby byla bez mráčku. Jenže obyvatelé města jsou kvůli tomuto neovladatelnému přístroji ohroženi. Naštěstí je zde Tlapková patrola, která je připravena zasáhnout.

Věc se má tak, že kdyby tuto hitparádu dětských filmů sestavovalo pětileté dítě, dost možná, že by se Tlapková patrola umístila na prvním místě. Já ovšem musím hlavně kvitovat, že Tlapková patrola je konečně plnohodnotným filmem, ne jako předešlé počiny sestávající ze slepence několika večerníčků. Má jednoduchou, přehlednou a srozumitelnou zápletku odpovídající cílové skupině diváků. Řešení problémů je pochopitelně na úrovni hry s Legem v obýváku. Motorka Chase s přísavkama mě nadchla, sice trochu připomíná batmobil s batmotorkou a Skye si nezadá s Iron Manem, ale budiž. Je jim to prominuto. Apropó. Liberty a její vozík je to nejlepší, co kdy Tlapkovou patrolu potkalo!!!

Nad některými momenty se raději nezastavujme, jako třeba, že centrála Tlapek ve městě vybavena tou nejmodernější technikou vznikla ze dne na den a zaplatila se z prodeje triček. Někdy je to nechtěně úsměvné (Tlapky jdou zachraňovat a nakonec jsou zachraňovány lidmi, co měli být zachráněni; když jde lidem o život a každá vteřina je drahá, Tlapky se v pohodičce baví, jak to udělají…).

Je to k nevíře, ale v nejnovějších Tlapkách se najde čas i na několik písniček, přemítání hrdiny s pohledy do nočního města, zpomalené záběry, psychologické analýzy, odkrývání svého nitra a dokonce dokážou vyvolat emoce u dospělého chlapa (já). Tak co teprve u dětí!