Hodnocení: 60 %

Tajný život mazlíčků

USA / 2016 / 90 min / 60%

Odpověď na otázku „Co dělají vaši čtyřnozí miláčci, když nejste doma?“ se nám pokusil dát film Tajný život mazlíčků. Pes Max miluje svou paničku Katie, která si ovšem domů dotáhne dalšího psa. Mezi Maxem a Baronem to byla nenávist na první pohled. Od první vteřiny vymýšlejí, jak tomu druhému ztrpčit život. Ve finále skončí ztracení, opuštění a obklíčení skupinkou osiřelých zvířat, která pod vedením šíleného králíka vládnou městskému podzemí.

Ve filmu najdeme plno nápadů, třeskutého a bláznivého humoru, který ovšem vyplývá ze situace či logicky vyplyne z dialogu (ne jako v Madagaskarech, kde je každému všechno jedno). Na druhou stranu děj není ničím objevný, nepřekvapí. Místy tedy naprosto zbytečně destrukční. Každá postava jakoby měla tisíc tváří. Krokodýl, králíček, pes, kočka, ptáček, holka, kluk, hodný, zlý – každý je chvíli drsňák, chvíli je roztomilý, jindy ulítlí, jindy psychopat… podle toho, jak se to pánům scénáristům zrovna hodí do krámu.

Film zvýší zájem vašich dětí o jejich domácí mazlíčky. Ale jen na chvíli. Stejně jako tento film. V době, kdy každá holčička chce být zvěrolékařkou, či pracovat v ZOO nebo mít farmu, jsou mazlíčci skvělá marketingová trefa do černého. Z filmařského hlediska aspoň neminula terč.