Hodnocení: 1 %

Super mazlíčci

Německo, Čína, Velká Británie / 2019 / 93 min / 1%

Děj se odehrává v moderním městě Robo City, jehož starosta všechny lidi a zvířata vyžene, aby zde mohl žít jen on s roboty. Toulavý pes Roger se rozhodne město zachránit.

„Animované rodinné dobrodružství napsal a režíroval Reinhard Klooss, který si malé i velké diváky získal už svým filmem Hurá do Afriky!“ Tolik citace z propagačního materiálu k filmu Super mazlíčci, který měl v kinech premiéru v únoru 2020. Rád bych připomněl, že film Hurá do Afriky zahajoval naši hitparádu v roce 2012! Jinými slovy byl tím nejhorším filmem pro děti! Jistě chápete, že úvodní slogan mě dost vyděsil a upřímně řečeno, chtěl bych vidět ty diváky, které si získal. Ale vraťme se k aktuálním Super mazlíčkům. Co to? Zahajují naši hitparádu pro rok 2020?

V úvodu hlavní hrdina pes Roger krade buřty a německý režisér Reinhard Klooss, který pro svůj další filmový výrobek získal čínské investory, začíná krást také, ve velkém, a neštítí se dát svému výtvoru i podobný název. Z Tajného života mazlíčků si bere kdejakého psa i lidskou paničku. Máme tu okopírovanou postavu emorobota z Velké šestky, věrnou kopii mistra Sifu z Kung Fu Pandy, město Robotín má předobraz v Zootropolisu, pavoučí robot ničitel je zase z Úžasňákových atd.

Film je naprosto stupidní, například: tygr, hyena a krokodýl dostanou na budku, proto si zpívají veselou disko písničku. Nebo hlavní hrdina z ničeho nic prohlásí: „Vím, že to nějak souvisí se mnou…,“ ovšem jak na to přišel a co s ním souvisí, je vážně záhada. Čtyři psi svýma útlýma nožičkama dokáží zastavit drtičku železného odpadu atd. Super mazlíčci jsou taky dokonale nevtipní, krokodýla třeba přemůže kočka tím, že po ní nedokáže zopakovat „salátová dieta s peprmintkami“. Přidejte násilné scény, lásku mezi prasetem a psem nebo kočkou a psem.

Když kroutíte hlavou každou minutu a bez přestání se nudíte, není divu, že děti s rodiči během projekce houfně prchali z kina. Tento paskvil a plagiát měl jít rovnou do trezoru, aby nemrzačil naše mozkové buňky.