Hodnocení: 1 %

Strašidlo cantervillské

Velká Británie / 2023 / 91 min / 1%

Po tři staletí celkem zdatně strašil Sir Simon de Canterville ve svém sídle. Jenže jednoho krásného dne koupili dům Američani! Tahle moderní rodinka se nenechá jen tak vystrašit. Podaří se Siru Simonovi ty otravné cizáky vyhnat ze svého domu?

Animované Strašidlo cantervillské z roku 2023 ctí celkem zdatně originál. Už proto mně přijde velmi zvláštní, že se tento příběh pro dospěláky nabízí dětem. Osobně považuju žánr horor za zbytečný, natožpak ho nabízet dětem. Ty školkové vyděsí, ty starší se na YouTube vylekají všemožnými blbostmi sami. Samozřejmě tento animák má děti strašit tak akorát, ale jsou tu lebky, duchové, okultní tématika, strašení lekačkami a jinými atributy, kterými horory disponují.

Animace je televizní, takže do kin to šlo celkem omylem nebo kvůli penězům. Humor nulový. Nad jistými scénáristickými kotrmelci jsem obracel oči v sloup. Třeba že má vikář za manželku amatérskou lovkyni duchů, která měla být asi vtipnou postavou. No není. Duch, co se bojí duchů. Během tří týdnů je ze zimy léto v plném rozpuku. Smrťák je totálně schizofrenní krutý magor a závěr s ním byl poslední kapkou, která můj ortel nad tímto filmem zpečetila.

Pokud by moje děti toužily vidět Strašidlo cantervillské v televizi, asi bych v tu danou dobu přivodil záhadný výpadek elektrického proudu…