Hodnocení: 15 %

Spící město

Česko / 2021 / 95 min / 15%

Čtyři sourozenci jednoho rána zjistí, že jejich rodiče upadli do záhadného spánku. Takto usnuli rodiče po celém světě. A nejdou probudit! Nastává chaos a pro sourozence začíná každodenní boj o život. Začíná rabování, voda a potraviny stojí obrovské peníze, všude vojáci, násilí, policie je bezmocná a bezradná, v horším případě podplacená. Dětem je smutno po rodičích, lidé pijí alkohol, plácají se v dezinformacích.

Čtveřice sourozenců se při putování ocitne v kostele, který obývají spíše než duchovní, tak stoupenci sekty. Až na pár výjimek se všichni dospělí chovají jako psychopati, normální není nikdo. V jeden okamžik jedni z nich slaví Vánoce uprostřed léta, to je vážně křeč, a křeč je občas i tento film, protože jde téměř pořád o slušnou depku a psycho. Děti jsou zde unášeny, prodávány duševně narušeným lidem. Některých malinkých, přibližně tříletých dětí, mně bylo fakt líto, protože jejich pláč nevypadal na to, že jsou tak skvělí herci. Film bych opravdu nedoporučoval dětem mladším dvanácti let.

Natáčelo se v Budějovicích. Všichni se určitě snažili, děti i štáb, ale výsledek je bohužel bídný. Působí amatérským dojmem. A jestli si myslíte, že se dozvíte, proč rodiče usnuli, tak neé. (KINO)