Hodnocení: 50 %

Snížek, bílý kožíšek

Španělsko / 2011 / 90 min / 50%

Snížek je gorilí sameček, který žije v ZOO v Barceloně. Snížek je opravdovou senzací, jelikož je jedinou bílou gorilou na světě. Lidé ho obdivují, ale ostatní gorily ho kvůli jiné barvě srsti nenávidí a odhánějí. Snížek má plán! Uteče a tajně navštíví mocnou čarodějku z cirkusu, která by mu mohla splnit jeho největší přání: být jako ostatní, stát se obyčejnou gorilou. Jeho sen mu pomáhají splnit  jeho věrní kamarádi – červená panda Ailuro, chytrá lidská holčička Paula a její kamarád Leo. Za zdmi ZOO však číhá nebezpečí v podobě bezcitného darebáka Luca de Pytlíka. Toho stále pronásleduje smůla. Je přesvědčen, že když získá srdce bílé gorily, vše se obrátí v jeho prospěch.

Snížek, bílý kožíšek se bohužel nemůže pochlubit originálním dějem, humorem ani dokonalou grafikou. Jde o průměrný film určený především pro dětského diváka. Snížkovi by také spíš než velké filmové plátno slušela televizní obrazovka.

Z pohledu dospělého jde o příliš infantilní, naivní, tuctovou, graficky zaostalou, herecky, režijně i scénáristicky nezvládnutou podívanou na hranici únosnosti. Ovšem děti ve věku šest až deset let tyto nedostatky rozhodně přehlédnou a dobrodružství s roztomilou gorilkou si náležitě užijí.