Hodnocení: 55 %

Sněžný kluk

USA / 2019 / 97 min / 55%

Hrdinkou příběhu je puberťačka Yi, která ve svém bunkru na střeše najde Yettiho. Utekl totiž z vědecké laboratoře bohatému sběrateli kuriozit, který se ho snaží opět polapit. Yi se rozhodne Yettiho doprovodit zpátky domů. Což je nejvyšší místo na naší planetě – Mount Everest.

Sněžný kluk je vyrobený především pro čínský trh a podle toho to i vypadá. Je to výrobek. Máme se hlavně dojímat. Prim hraje líbivost útočící na naše city. Tam motiv z Jak vycvičit draka (obláčkoví delfíni), tam motiv z Coco (hrdinka nemá kytáru, ale housle). Všude vládne patos, děje se až příliš náhod. Humor je křečovitý. Charaktery postav a jejich jednání plytké.

Když se záchranná parta ocitne v nesnázi, tak Yetti něco vykouzlí a jsou zachráněni. A když nepomůžou kouzla Yettiho, tam se kouzlí houslemi. Tak si říkám, proč si Yetti hned na začátku nevykouzlil nějaký obláček a rovnou na něm neodlétl na Everest?

Sněžný kluk si hraje na vrstevnaté, epické vizuální dílo. Věřím, že jste všímaví a lehce rozpoznáte, že osudově se tvářící animák je ve skutečnosti povrchní nafouklá blbina, promiňte, chtěl jsem říct bublina.