Hodnocení: 50 %

Sněžná mela

Kanada, Velká Británie, USA, Jižní Korea / 2019 / 92 min / 50%

Polární lišák Blesk má velký sen, stát se nejlepším arktickým kurýrem. Jeho první zásilka ho ale zavede do tajuplné polární pevnosti, kde prohnaný zloduch Otto Von Walrus spřádá plány na zničení Arktidy. Blesk a jeho přátelé se rozhodnou jej zastavit.

Mezi Bleskovy kamarády patří liščí holka a konstruktérka Jade. I když trochu připomíná Judy ze Zootropolisu, mít takovou kámošku je sen každého kluka. Jejich nevyřčený vztah je miloučký. Bleskova snaha stát se tažným psem je též milá (cvičení, stavění sněhuláka). Na straně druhé tu pak máme papuchalky, kteří slouží Walrusovi a nemálo svým jednáním připomínají mimoně. A zápletka kolem jedovatého plynu je nic moc.

Kreslené postavičky v originálním znění namluvili celkem slavné osobnosti: James Franco, Jeremy Renner, Alec Baldwin, Michael Madsen, Omar Sy, John Cleese. Otázka zní proč? Protože Sněžná mela má celkem dobrý potenciál. Od začátku jsem se bavil a příběh mě zajímal. Bohužel čím více se blížíme ke konci, tím jeho záře pohasíná. A to strmě. Ve chvíli kdy záporák chce uskutečnit svůj ďábelský plán a naši hrdinové proti němu nasazují sněhové koule, to jde celé do k ledu.