Hodnocení: 40 %

Sněhová královna v zemi zrcadel

Rusko / 2018 / 87 min / 40%

Mocný král Harald ztratil téměř celou rodinu kvůli kouzlům Sněhové královny, a tak se rozhodl, že zničí magii na celém světě. Pomocí lsti se mu podaří uvěznit všechny kouzelníky v zemi zrcadel. Ta, která se mu postaví, je Gerda.

Pohádka je na pár místech mile vtipné („Já a dračí síla? To spíš síla malinkého křečka.“) Nicméně ve chvíli, kdy uslyšíte z úst Gerdy (tedy holčičky z Ruska) větu: „Věřit bývalému nepříteli někdy znamená záchranu“ a „Trolové si pomáhají“, tak si říkáte, že Rusové to už se svou propagandou přehánějí.

Pak tu máme opět kopírování: Cesta do trollího království jako by z oka vypadla cestě Společenstva kolem Argonathu v Pánovi Prstenů. Amulet připomíná orb ze Strážců Galaxie. Humor je spíš škodolibý (postavy na plátně i děti v kinosále se smějí, když kladné postavě spadne na nohu železná koule). Šamanka, její magie a její ovládání dotykové obrazovky bylo více než trapné. Kai i rodiče Gerdy jsou mágové. Vážně? Útěk z vězení patřil do kategorie sci-fi. Korunu tomu nasazuje souboj transformerů, nemálo podobný akci Iron Mana. Přeměna Gerdy v à la Berušku je do nebe volající. Titulky a závěrečný taneček jako z toho nejprofláklejšího amerického animáku jen stvrzují mou domněnku, že tvůrci brali nápady, kde se dalo. (Kradli?!)