Hodnocení: 5 %

Šmoulové 2

USA / 2013 / 100 min / 5%

V pokračování Šmoulů vytvoří zlý čaroděj Gargamel dva zlomyslné tvory podobné Šmoulům. Pomocí nich se snaží získat všemocnou magickou šmoulí esenci. K tomu ale ještě potřebuje tajné kouzlo, které zná Šmoulinka. Proto ji unese a uvězní. Šmoulové v čele s Taťkou Šmoulou se vydávají na záchrannou misi.

Na nových Šmoulech jsou bohužel vidět jen negativa. Jako první jmenujme chatrný prosťoučký děj, který je scénáristy nesmyslně komplikován. Dále jsou to laciné vtipy, opět ve stylu pádů a nárazů do předmětů. Komu byly určeny ty vulgární poznámky se sexuálním podtextem? Teenagerům, kteří se na něco takového vůbec dívat nebudou? Pokud je film pro ty nejmenší, nelze něco takového tolerovat.

A proč se celým filmem, který je určený těm nejmenším, proplétá otázka, zda nevlastní otec je také otec? To chtějí tvůrci malým dětem vsugerovat, že vlastní tatínek je bídák a ten nevlastní je lepší? A že mít slepovanou rodinu je v pořádku, vždyť se všichni máme tolik rádi a jsme šťastní!? (Podobné téma nabízí i Niko 2.) Herecké výkony jsou mizerné! A Azrael mluví!