Hodnocení: 30 %

Seal Team: Pár správných tuleňů

Jihoafrická republika / 2021 / 98 min / 30%

Tento animák pochází z Jihoafrické republiky. Problém je, že došlo ke špatnému překladu, a hlavními postavami nejsou tuleni, ale lachtani! Statečný mladý lachtan Quinn už má plné zuby žraločích nájezdů na svou vesnici. Rozhodne se proto sestavit speciální jednotku, která tyto žraločí teroristy vyžene z jejich území nadobro!

Docela jsem ocenil vtipy typu „Já jsem vlastně delfín“, „Někde tu musí být něco k jídlu. Jo, my dva.“ Roztomilé a úsměvné byly lachtaní děti hrající si na žraloka, tedy na honěnou. Výhodou bylo, že lachtani mohou jak plavat a nořit se do hlubin oceánu, tak chodit po souši. Děj je pestřejší a není tak monotónně ubíjející jako třeba u Moře kouzel.

Seal Team je určen spíše klukům tak do deseti let, kteří by ho určitě dali do filmů průměrných. Samozřejmě je celý přepálený, nereálný a plný drsných mariňáckých hlášek a naparování a sebeobětování, jak jsme u heroických amerických akčních filmů zvyklý. Spousta kloudných vtipů je použita v traileru, tak si říkám, jestli byste neušetřili hodinu a půl času, když kouknete jenom na ukázku. (KINO)