Hodnocení: 30 %

Scoob!

USA / 2020 / 94 min / 30%

Scooby-Doo je víceméně klasikou z konce šedesátých let. Původní seriál a další animované příběhy jsou plné dobrodružství, kde se řeší nejrůznější duchařské záhady a krotí nadpřirozená stvoření. Do kin v roce 2020 zamířil první celovečerní animovaný film Scooby-Dooa. Dozvíme se, jak začalo přátelství zmatkařského kluka Shaggyho s ustrašeným psem Scoobym a jak s kamarády Fredem, Velmou a Daphne založili partu Záhady, s.r.o. Tentokrát čelí ďábelskému padouchovi Dicku Dastardlymu, jenž má v úmyslu otevřít brány podsvětí plné pokladů.

Ve filmu se to jen hemží hrdiny a motivy z tolik v současnosti populárních Avengers. Fred si na okamžik zahraje na Captaina Americu, jedna z hrdinek je mixem Shuri a Okoye, Blue Falcon má schopnosti jako Iron Man a Falcon dohromady atd. Tím to ale zdaleka nekončí. Padouch Dastardly jako by z oka vypadl Gruovi z Já padoucha. Místo mimoňů vlastní malé ďábelské robůtky, k tomu létá v podobné raketě. Portál do podsvětí vyhlíží úplně stejně jako ten z Velké šestky. Bájný svět připomíná kouzelnou krajinu z Croodsových. Do toho tvůrci přimixovali mytologii ze Starých řeckých bájí a pověstí a samozřejmě okořenili duchařinou a příšerami.

Příběh samotný poskakuje od místa k místu, pomocí nesmyslných scénáristických zvratů, takže budete mít za chvíli problém si uvědomit, proč, kde a jak se hrdinové ocitli tam, kde jsou. Závěrečná tečka je už pak naprosté deus ex machina.

Démoni, lebky, krvelační roboti, ďábelský trojhlavý pes, utržená hlava a Simon Cowell z X Factoru – ti všichni jistě způsobí nehezké sny vašim nejmenším dětem. Těm starším školou povinným by nemělo uniknout, že sledují totální slátaninu. A málem bych zapomněl, ze Scoobyho zde udělali zloděje! Ukradne totiž hroudu masa, v hodnotě cirka patnáct tisíc korun. Scoob! měl určitě na víc, kdyby si jen zachoval svou vlastní tvář.