Hodnocení: 75 %

Rodina na baterky

USA / 2021 / 114 min / 75%

Nesmírně talentovaná, leč trochu zvláštní a samotářská Katie Mitchellová je přijata na vysokou školu svých snů. Plány na odlet jí ovšem překazí její táta, který rozhodne, že spolu se zbytkem rodiny Katie na vysokou školu odvezou, aby se ještě vzájemně naposledy užili. Cesta Mitchellových se ovšem změní v boj o život, jelikož všude po světě se proti lidem vzbouří elektronická zařízení. A jak to tak vypadá, Mitchellovi jsou jediní, kteří mohou zachránit svět.

Vzpomínám si, že pětisekundovému záběru z výletu na mulách jsem se smál jako blázen. Video Jak oblbnout otce, aby dal pusu psovi, je taky prima. A když už válka s roboty začíná být nuda, dá se tam kočičí filtr! Hrdinka si píše na ruku – super detail. To jsou prvky, díky kterým je film svěží. Rozbitý robot Ron je tematicky podobný, ale Rodina na baterky dopadla mnohem lépe. Mitchellovi jsou rodina jako Croodsovi, ti mají ale nevýhodu, že jsou už okoukaní.

Apokalypsa, všude samí roboti – vojáci, umělá inteligence, proti tomu pouze vztahy v rodině. Je to krapet nevyvážené. Myslím si, že jak se drtivá většina stopáže odehrává v apokalypse, nemusí vás to bavit. Navíc finále je jako utržené ze řetězu a skoro ze všech členů rodiny, obzvláště matky, se stávají stroje na zabíjení nebo supermani. (VOD)

PS: A pořiďte si šroubovák trojku se čtvercovým zakončením. Nikdy nevíte, kdy ho budete potřebovat!