Hodnocení: 50 %

Rakeťák

USA / 2022 / 105 min / 50 %

Rakeťák je z dílny Pixaru a je to onen Buzz Rakeťák z Toy Story. Ve svém vlastním filmu.

Buzz společně se svou posádkou čítající více než tisíc vědců a techniků ztroskotá na neznámé planetě plné agresivních lián a brouků, posléze i robotů. Kromě toho, že jim musí čelit, musí vyrobit palivový krystal, který se při havárii zničil, aby se mohli vrátit domů. Tolik k ději.

Rakeťák začíná podobně jako Vetřelec dvojka. Najdete zde odkazy na Star Trek i Star Wars, motiv z Interstellaru. Originální verzi namluvili například Chris Evans a Taika Waititi. Ale to je vám houby platné, když sledujete dabovanou verzi.

Děj je sice napínavý, skoro bych řekl dospělácký, ale je to neustále dokola. Hrdinům se vždycky něco na poslední chvíli pokazí a Buzz s parťáky to zachraňují.

Líbila se mi hláška od autopilota: „Nahrajte svou poslední zprávu.“ nebo „Hotovo je 20 %. Jako ze sta?“ Ale jinak je film méně humorný, než byste čekali.

Taky bych rád zmínil velitelku kosmické lodi Alishu, která je zasnoubená s jednou vědkyní. Ty mají pak společně dítě; na planetě, na které ztroskotaly!

Film tak nějak končí (budete muset vypnout mozek a radši si nepředstavovat ty dilatace času a já nevím co…) a já mám pocit marnosti, jako by se příběh nikam neposunul: že to končí tam, kde to začalo.

Rakeťák je pro milovníky sci-fi vesmírných dobrodružství jako dělaný. Ale nechtěl bych být po skončení promítání v kůži tatínka, který vzal svou ženu a dvě holčičky do kina na Rakeťáka…