Hodnocení: 25 %

Psí kusy

Kanada / 2019 / 87 min / 25%

A máme zde další psí film. Hlavním hrdinou je Lumpík, rozmazlený pes, který neví nic o skutečném světě. To se brzy změní, když jeho panička zemře a dědicové ho z krásného zámku vyženou do nevlídného světa.

Lumpík potkává celou řadu přátel. Veverky patří mezi ty trapnější postavy. Turminátor, hledač zvířat, mezi ty srandovnější. A člověčí kamarádka Zoe, která rozváží pizzu a touží stát se zpěvačkou, mezi ty sympatické. Pochopitelně jsme zavaleni klasickými klišé se zvířecí tematikou, která vás jen mohou napadnout, jako například nevrlá psí kamarádka, ze které se stane dobrosrdečná kamarádka, či uvěznění v útulku.

Člověku se až nechce věřit, jak je film, který na první pohled vypadá celkem sympaticky, dokonale nevtipný a nudný. Za jediný vtip tvůrci považují psí utírání zadků. To myslím hovoří za vše. Možná bych vyzdvihl celkem dobrou hudbu. Ale zase pokud Zoe hraje na kytaru a ozývá se syntezátor a popík, tak je něco hodně v nepořádku. Psí kusy působí dvakrát delší, než ve skutečnosti jsou. Děti v zaplněném kině se ošívaly už po první půlhodině!