Hodnocení: 20 %

Proměna

USA / 2022 / 100 min / 20 %

Příběh filmu pojednává o třináctileté dívce Mei, která se samovolně proměňuje v obří červenou pandu, ale jen když je příliš rozrušená, což je bohužel prakticky neustále.

Proměna možná vykresluje realitu puberťaček, ale není to zrovna milé pokoukáníčko, ostatně stejně jako puberta není nijak milá. Polovinu filmu je Mei otravná až na půdu a nejde jí fandit. Postavy jsou zde bez výjimky nadmíru nesympatické, trapné až odpudivé a hlavně ploché. Film postrádá kloudnou zápletku, hlášky žádné, humor nulový, jeden z nejhorších animáků vůbec, přitom nápad docela ujde. Promarněná příležitost!

Zasmál jsem se jedinému vtipu: „Já chtěla vždycky ocas,“ a ještě se mi líbil pohled na odraz v babiččiných brýlích a zkouška kočkobednou! Toť vše.

Máme tu astrální kruh, zaříkávání, všechny ženy v rodině totiž musely podstoupit rituál, aby se zbavily pandy v sobě. Zajímalo by mě, jak to, že každá ji v dospělosti v sobě ještě má?! Celá druhá polovina filmu stojí a padá na okultním vymítání pandy z těla lidské dívky. Finále je na hlavu postavené. Velké zklamání.

Proměnu jako by natočili Číňani a ne Pixar.