Hodnocení: 25 %

Princezna rebelka

Francie / 2021 / 89 min / 25 %

Hlavní hrdinkou tohoto francouzského animáku je Mia, dvanáctiletý sirotek. Žije v ulicích středověkého města Fogyburg společně se třemi lasičkami. Jednoho dne prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů. V tu samou chvíli místní zlý regent Tristan podstrčí čarovný lektvar korunnímu princi Rolandovi a tím ho promění v kočkuře. Mia se coby princezna vydává za záchranou prince Rolanda.

Pohádka trpí nepřeberným množstvím nesmyslů. Mia se stane princeznou jen proto, že si obleče hezké šaty, bez problému překousne lano, pád z padesátimetrové věže přežije hrdina úplně v pohodě, z malého psa je zničehonic drak chrlící oheň, čím více se blížíme do finále, tím více fyzikální a jiné zákony přestávají platit…

Vtipy o hovínku, čůrající pejsek, dementní princ ve slipech, proč to tam je? To, že šaškovi padají míčky a zakopává, opravdu není směšné. Výrazy jako outfit, hybrid, trh práce, paušál,  upgradovat, manipulovat…  ke středověce vyhlížející pohádce fakt neladí!

Pochvalu zaslouží písnička uprostřed pohádky a srdcervoucí smrt Mii. Poslední třetina filmu je jen samý boj a násilí. Nepříliš originální Princezna rebelka je bohužel ztráta času.