Hodnocení: 65 %

Playmobil ve filmu

Francie, Německo / 2019 / 100 min / 65%

Pomocí magického kouzla se malý Charlie a jeho starší sestra Marla dostávají do světa hraček. Oni sami se stávají figurkami. Zlovolný císař Maximus pořádá v koloseu pro pobavení lidu hry. Charlie, ze kterého se v tomto světě stal udatný Viking (ač má deset let, má fousy a tetování a v podstatě je neporazitelný, což se mu velmi líbí), je horkým adeptem na souboj s příšerou. Marla potkává pohodového řidiče food trucku Dela a brzy nato i speciálního tajného agenta Rexe Dashera. Společnými silami zachraňují uvězněného Charliho.

I když se Playmobil setkal u diváků s velkou kritikou, mně se líbil. Nejde o žádný klenot, ale oproti letošnímu LEGO filmu má jednoznačně navrch. Jasně, hlavním cílem filmu je podpořit prodej hraček, ale…

Hudba a zpěv jsou nadprůměrné (Anya Taylor-Joy! a její úvodní písnička, zpěv vikingů, Maximovo muzikálové číslo), Marla, aniž by si to uvědomovala, si plní své dávné sny (dobrodružství, cestování či obyčejná jízda na koni), pobavila mě popelnice s odpadky, hudební Rexovo echo, potěšil odkaz na Hvězdné války, dojala úvodní hraná sekvence a líbil se mi i závěrečný souboj, který přirozeně vyplynul z předchozího děje. Film má především a stále na zřeteli dětského diváka! Palec nahoru.