Hodnocení: 70 %

Phineas a Ferb ve filmu: Candy proti Vesmíru

USA / 2020 / 86 min / 70%

Fanoušky kultovního seriálu Phineas a Ferb nemohlo jistě nic potěšit víc, než když se na konci léta 2020 dočkali dalšího celovečerního filmu. (Tím prvním byl Phineas a Ferb v paralelním vesmíru z roku 2011.)

(Jména v následujícím textu schválně píšu foneticky.) Jako obvykle chce Kendy, sestra Fíniase a Ferba, oba vynálezce usvědčit z jejich skopičin před maminkou. A jako obvykle bez úspěchu (ve chvíli, kdy se maminka konečně podívá na své syny, obrovský žonglující robot se doslova vypaří). Když před domem přistane podivná raketa, Kendy si pochopitelně myslí, že jde o další jejich lumpárnu. K incidentu se připlete i dcera bláznivého vědce doktora Dutošvarce Vanessa. Raketa ovšem Kendy i Vanessu nacucne a unese do vesmíru. A tak začíná další bláznivé dobrodružství našich hrdinů. Pochopitelně nesmí nikdo chybět. Na záchrannou misi se kromě Dutošvarce, Fíniase a Ferba, vydávají i Buford, Balgit, Džindžr a samozřejmě tajně tajný agent ptakopysk Pery.

Během příběhu nechybí písničky. Hned ta úvodní v podání Kendy je skvělá, včetně jízdy na kole. Muzikálové číslo mimozemšťanů taky celkem ujde. Parodie na pořad ve stylu Show Jana Krause je prima nápad atd. Čeká nás plno bláznivých dobrodružství a humoru, za jehož vrchol lze právem považovat T-shirt finále!

Pro nezasvěcené diváky bude nové dobrodružství Fíniase a Ferba jen průměrným animákem, ale pro fanoušky jde o událost roku.