Hodnocení: 15 %

Pat a Mat: Kutilské trampoty

Česko / 2019 / 62 min / 15%

„Pat a Mat se vracejí! Jak již jsme u nich zvyklí, pro malé i velké přinášejí zábavu na ostří šroubováku a legraci, až se hřebíky budou prohýbat.“ Tak se prezentuje nový film dvou oblíbených kutilů. Bohužel má pravdu jen z části. A to, že „se vracejí, jak jsme u nich zvyklí“. Spatříte totiž sled sedmi epizod (večerníčků), a to bez elementární snahy jakkoli historky pospojovat. Například když v jednom dílu Pat a Mat zničí a vyhází všechen nábytek z místnosti, ejhle, v další epizodě je zpět na svém místě. O legraci a zábavě samozřejmě nemůže být řeč.

Silně pochybuji, že technické záludnosti, které Pat a Mat řeší třeba v příběhu o automyčce, osloví holky. O nelogičnostech asi nemá cenu u tohoto typu filmu mluvit, ale pokud prskající popcorn, který nedokáže protrhnout alobal, následně rozbije keramickou vázu a z desíti balení popcornu pánové vyrobí odhadem celý náklaďák, tak mně to malinko vadí. Taky mi vadí, že kutilové používající drony, veškeré elektrické nářadí, pistole na tmely atd., a neví, na co se používá šestihranný klíč!? Někdy neváhají koupit spoustu stavebního materiálu, ale tady staví plot ze smetáků a vidlí. Vadí mi, když hází jablka do bedýnek deset metrů daleko, než by si je dali přímo pod strom a až potom narazili na nějaký problém. Jablka samozřejmě musí trhat pomocí hrábí, i když v minulém díle trháček použili na stavbu již zmiňovaného plotu.

I když se sem tam objeví milý moment (komín chrlící popcorn, bazének na výrobu těsta), je zabit nudnými hloupostmi a bohužel u všech příběhů (Automyčka, Popcorn, Létající stroj, Nábytek, Palačinky, Fotopast, Mošt) chabou a nenápaditou pointou.

Vždycky jsem měl za to, že Pat a Mat jsou dva nešikové, ale už několik let mám pocit, že tvůrci z nich dělají imbecily. A zloděje! To si vážně Pat a Mat navzájem kradli jablka?