Hodnocení: 80 %

Paddington 2

Velká Británie, Francie, USA / 2017 / 103 min / 80%

Medvídek s červeným kloboučkem Paddington je oblíbeným členem místní komunity. Aby mohl koupit ten nejlepší dárek k 100. narozeninám jeho tety Lucy, začne pracovat. Rozhodne se koupit knížku – leporelo o Londýnu ve starožitnictví pana Grubera. Jenže, co se nestane? Kniha je záhadným způsobem a z neznámého důvodu ukradena. Podezření z loupeže bohužel padne na nebohého Paddingtona. Podaří se jemu a jeho rodině očistit své jméno a dopadnout pravého padoucha?

Z filmařského hlediska jde o profi práci. Po technické stránce dokonalost, exteriéry Londýna, interiéry bytů a památek, hudba, dobrý scénář, vlídný humor a také skvělé herecké obsazení Sally Hawkins, Hugha Bonnevill, Hugh Grant, Jim Broadbent nebo Brendan Gleeson. To všechno dělá z Paddingtona lákavou podívanou.

Paddington hraje na podobnou strunu i podobně vypadá jako Přání k mání, ale je pochopitelně o celý chumáč medvědích chlupů lepší. Děti potěší groteskními etudami a la holičství, mytí oken, odpadkový koš či jízda na psovi. Dospělé diváky jistě dojmou scény se stařičkou tetou Lucy nebo Paddingtonovo osamění ve vězení. A potěší dalšími drobnými vtípky: nafouknutí kuchařské čepice ušima; vypínačem na světlo a na mikrofon; obarvením vězeňského prádla na růžovo; hitem Boney M Daddy cool atd.

Nicméně řada scén je z žánru sci-fi (proměna vězení v krásné bydlení), některé scény jsou nelogické (odsouzení a vyšetřování krádeže), jiné zase vyhnané do extrému (závěrečná vlaková honička), některé velmi předvídatelné (zrada spoluvězňů) a jiné příliš sentimentální (rodinná a sousedská soudržnost). Ale pokud přistoupíte hned na začátku na hru tvůrců, že nějaký medvěd si vesele žije mezi lidmi a nikoho to nepřekvapuje, pak vás čeká velmi milý a příjemný filmový zážitek. Možná ještě lepší než při sledování jedničky z roku 2014 v což asi nikdo nedoufal.