Hodnocení: 30 %

Oggy a škodíci

Francie / 2013 / 80 min / 30%

Francouzský animovaný seriál Oggy a švábi (čítající kolem tří set krátkých „večerníčkových“ epizod) se dočkal filmové podoby. Celovečerní film sestává ze čtyř epizod, které líčí napříč dějinami neustálý boj kocoura Oggyho a tří jeho nepřátel. První se odehrává v pravěku a líčí zápas o záchranu ohně. Druhá se odehrává ve středověku, je pohádkou, kde princ hledá svou vyvolenou. Tyto dvě části jsou nejlepší. Pak přichází třetí – detektivní epizoda, ala Sherlock Holmes. V závěrečné, nejkratší části se dostáváme do budoucnosti, kde se bojuje jako ve Star Wars.

Je legrační, že v mnoha komentářích na film Oggy a škodíci mluví recenzenti o tom, že v kině usnuli. Já také :-). Proto jsem film shlédl ještě jednou a ujistil se v tom, že není vůbec směšný a nudí. Oggy je kreslený ve stylu Toma a Jerryho – například Oggy dostane po hlavě kyjem, má hlavu vejpůl, ale v dalším záběru už zcela zdráv vesele sprintuje dál. Jeho posláním je tedy diváka bavit bláznivými nápady.

Oggy a škodíci nepřináší nic nového a v posledních dvou epizodách doslova parazituje na klišé zápletkách. Oggy je snesitelný jen v krátkých epizodách na televizní obrazovce. Tam je jeho místo.