Hodnocení: 75 %

My Little Pony: Nová generace

USA, Irsko, Kanada / 2021 / 91 min / 75%

Poníci, jednorožci a pegasové žijí odděleně. Navzájem jsou přesvědčeni o nepřátelství a nebezpečnosti těch druhých. Poník Sunny, bydlící v majáku mimo hlavní město, ale věří, že poníci, jednorožci a pegasové žili v dávných dobách pospolu v harmonii a vládli magií. Ale ostatní ji mají za blázna. Jenže pak jednoho dne do jejich města přicupitá jednorožkyně Izzy. Způsobí tím naprostou paniku. Sunny se s Izzy vydává na útěk, protože jim oběma hrozí žalář. Rozhodnou se najít bájné pegasy.

Ve filmu je plno krásných detailů, a i když jsem přímo opakem cílové skupiny diváků, byl jsem jimi nadšen. Poníci logicky potřebují čtvery kolečkové brusle, na každé kopýtko jedny. Nasazený chránič na roh jednorožce. Když Pipp zavibruje mobil, zavibruje celá. Reklama na parfém La Pipp je naprosto dokonalá. Králíčci brutálně roztomilí. Lest, skrze kterou se dostanou z čajovny díky pověrčivosti jednorožců, je bezvadný nápad!

Film je doslova napěchován skvělými hláškami, je vidět, že pro tvůrce tohoto filmu to byla zábava. „Jak jsi lstivá? Jsem středně lstivá.“ „Nosíte podkovy, nebo by vás táhly k zemi?“ „Ty nepáchneš? Dík. Říkali, že pozemští poníci páchnou jako sardinky.“ „Les jednorožců zní celkem magicky.“ „Vyrobím atrapu. Potřebuju krabici makaronů, lepidlo, čtrnáct gumídků, a tři želé fazole. A třpytky. Spoustu třpytek.“ „Odznak vyzařoval pocit nadřazenosti.“

Snad jen demolice na závěr byla přespříliš na poníky! Poselstvím tohoto na první pohled kýčového filmu je zvolit si lásku. To není marná myšlenka. Pokud jste plní skepse, dejte poníkům šanci. Nebudete litovat! Já se bavil královsky. (VOD)