Hodnocení: 1 %

Moře kouzel

Rusko / 2020 / 84 min / 1%

Na začátku jsme svědky zasedání starosty a mořské rady – jó politikaření děti baví ze všeho nejvíc, že? Starosta Oktavián je samolibý mocipán, abych byl přesnější, papalášská chobotnice. Pozor, patří mezi kladné hrdiny! Po jeho křesle starosty touží mořský ďas. A aby toho nebylo málo, máme tu obrovské hejno zákeřných murén, které se chtějí rovnou zmocnit rybího města.

Hlavním hrdinou je ovšem ustrašený delfín, který v moři objeví celkem tři kruhy přeměny. Kruh co vás přemění, na co chcete, kruh, který posílá věci do budoucnosti, a ten třetí do minulosti. Přičemž kruh do budoucnosti vlastně nikdo nevyužije, a když hlavní hrdina propluje kruhem do minulosti, tak je vlastně pořád v současnosti. Nedává to vůbec žádný smysl.

Jde o nezáživnou, nudnou a nevtipnou podívanou, odehrávající se celou dobu pod vodou, tedy v ponurém skličujícím prostředí. Jeden jediný, přibližně třísekundový záběr nad hladinu, je ještě pochmurnější, než cokoli doposud viděné. Tento ruský animovaný film byl tak trochu za trest. (KINO)