Hodnocení: 20 %

Mimoni

USA / 2015 / 91 min / 20%

Mimoni jsou dobráci od kosti, kteří vidí odnepaměti smysl své existence v posluhování tomu největšímu darebákovi široko daleko. Jejich pánem se tak stává Tyranosaurus Rex, hrabě Drákula, Napoleon, pak dlouho nic a až v roce 1968 (42 let před Gruem) narazili na absolutní královnu světového zločinu – Scarlett Odkráglovou! Ta a žádná jiná!

Řekněme si krutou pravdu. Mimoni bohužel utáhnout celý film nedokázali. Oni jsou jakousi šlehačkou na filmovém dortu; ale zkuste se hodinu a půl ládovat šlehačkou. Na pár místech se zasmějete (super truper ukulele, puči puči kuk), ale jinak převažují momenty bez nápadů, některé vtipy byly zbytečné, jinde trapné, což nikdy před tím (Já, padouch 1 a 2) nenastalo. Překvapení vystřídala nuda. Přesně v polovině filmu začínají mimoni krást královninu korunu. A tahanice o ni skončí na konci filmu, když už nemají co zdemolovat.

Mimoni v sobě bohužel nemají nic, co by je opravňovalo zařadit do loňských alespoň průměrně vydařených filmů. Navíc se zde v plné nahotě vyjeví, že mimoni slouží zlu, podporují kriminalitu a terorismus. U scény s Napoleonem mi vážně zatrnulo; z logiky věci jsem vzápětí čekal Hitlera a pak Stalina! Tak to by byla konečná.

Mimoně opravdu dětem nepouštějte.