Hodnocení: 65 %

Mimoni 2: Padouch přichází

USA / 2022 / 88 min / 65 %

Mimoni 2: Padouch přichází jsou sice ilustrované, ale krásné dobové retro, které vás okouzlí hned v prvních sekundách. A je to krásný rozdíl mezi honbou za artefaktem v jeskyních u Mimoňů anebo u Ušáka Chickyho. Prostě u Mimoňů si někdo našel čas a přemýšlel. Takže o co jde? Desetiletý Gru se chce dostat do Šílené šestky, což je gang těch největších padouchů na světě. Ti vypsali výběrové řízení na uvolněné místo po smrti šéfa Vildy Kopance. Ale to už prozrazuju klíčovou část děje. Stejně jako u Zlounů nahlédneme do restaurace z Pulp Fiction, u Mimoňů se jde do kina na premiéru Čelistí (v roce 1975). Gru i mimoni se u toho baví jako při komedii a já se bavím taky. Tvůrci pak přidají přehrávání a následné zničení tajné zprávy a já, který jako dítě hltal na „Vídni“ staré Mission Imposible (1966), jásám! Hezký je i fingovaný déšť, když se mimoni snaží ubytovat u malého Grua. Tvůrci se pak vytasí ještě s mladým doktorem Nefáriem a mladým bankéřem za přepážkou Ďábelské banky a budoucím ředitelem a hláškou „Jednou třeba ukradneš i Měsíc.“

Vozítka Šilené šestky (varhano-vznášedlo, vrtáko-motorka, tanko-auto, krabí lunochod) jsou luxusní. San Francisco úžasné, škoda, že aby se film prodal dobře do Číny, v San Francisku vidíme jen a pouze čínskou čtvrť… A škoda, že v závěru mimoni získají zničehonic schopnosti superhrdinů.

Mimoně 2 si asi těžko budete pouštět každý rok, pravdou ale je, že jsou asi stokrát lepší než jejich předchůdce z roku 2015!