Hodnocení: 60 %

Mimi šéf

USA / 2017 / 97 min / 60%

Když se sedmiletému Timovi narodí malý bratr, ihned pozná, jaké to je dělit se o rodičovskou lásku s někým jiným. Jeho nový sourozenec ale není jen tak obyčejné dítě. Navenek sice působí jako roztomilé batole, ale uvnitř je to protřelý byznysmen, pracující pro organizaci BabyCorp. Ta totiž začíná krachovat na trhu rodičovské lásky. Lásku mladých manželů totiž kradou chlupatí a roztomilí mazlíčci z konkurenční společnosti Štěně a.s.. Mimi šéf se snaží odhalit trumfy i slabiny konkurenční firmy. Brzy mu ale dojde, že bez pomoci svého staršího bratra to nedokáže.

Jedná se o celkem vydařenou podívanou se spoustou nápadů. Takhle nějak se musel cítit každý, komu se narodil mladší sourozenec. Ta nespravedlnost, všechnu lásku rodičů nemám já, ale to skvrně, které tu nikdo nechtěl:-) Skvělé jsou prostřihy na klučičí představy a pak na skutečnost (honička na zahradě, hry na piráty, potápění, nindža špehování…)

Finále a rozuzlení silně skřípalo (co se nakonec stalo s těmi roztomiloučkými psíky?) Konec opět přepálený, kdy se bojuje s šíleným padouchem. (Asi 90% letošních filmů pro děti, bylo o tom, jak kladní hrdinové spojí síly proti mocnému záporákovi. Začíná to být nuda.)